KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257057

nr 1425 7057

Birger Welander

(f. 1916), Sverige

Oljemålning, "Sigtuna". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 49x47 cm

Birger Welander, svensk målare född 1916.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 20:18:39

18/10 18:53:18 1      Vinnande bud

Birger Welander

Läs mer om Birger Welander