KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257057
nr 1425 7057
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, "Sigtuna". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 49x47 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:18:39
18/10 18:53:18